660 723 076 biuro@ekostone.com.pl

Oferta
budowlana

Krótka charakterystyka naszych materiałów

Każdy z surowców stosowanych przez naszą firmę odznacza się nieco innymi właściwościami, estetyką oraz dedykowanym sobie przeznaczeniem. Poniżej zamieszczamy zatem krótkie podsumowanie najważniejszych informacji na temat wykorzystywanych przez nas materiałów.

Laminam – płyty otrzymywane ze spieków kwarcowych, pochodzące od cenionej w Polsce firmy o tej samej nazwie. Składają się z naturalnych surowców takich jak: kwarc, granitowe skały, iły łupkowe oraz pigmenty ceramiczne. Do cech charakterystycznych płyt Laminamu należy przede wszystkim to, że można docinać je z bardzo dużą precyzją do niemal dowolnych rozmiarów.

Granit – materiał uznawany powszechnie za jeden z najtwardszych i najbardziej odpornych na eksploatację naturalnych kamieni. Jego struktura jest mocno zwarta oraz posiada wzmocnioną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami, intensywnym ciepłem oraz kwasami.

Onyx – niezwykle efektowny kamień o bardzo oryginalnej i egzotycznej urodzie. Składa się z licznych, zespojonych ze sobą warstw, pięknie kontrastujących swoimi odcieniami. Ze względu na umiarkowany poziom trwałości onyx polecamy stosować w miejscach nienarażonych na ruch o wysokim natężeniu.

Trawertyn – forma wapienia cechująca się w szczególności wysoką stabilnością kolorystyczną, strukturą posiadającą długie, atrakcyjne wizualnie smugi oraz pożądanym przez wielu projektantów efektem odbijania światła.

Marmur – skała osadowa powstająca z dolomitów i wapieni wystawionych na działanie intensywnego ciśnienia oraz wysokich temperatur. Marmur wyróżnia się m.in. bogatym rysunkiem (przeważnie w formie żył) oraz niezwykle obszernym zakresem dostępnych kolorów.

Schody z kamienia

Trwałe i bezpieczne schody z kamienia naturalnego, schody wewnętrzne, schody zewnętrzne, stopnie.

Zobacz produkty

Elewacje
z kamienia

Elementy elewacji wykonane z kamienia naturalnego, zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne.

Zobacz produkty

Posadzki oraz płytki z kamienia

Podłogi wyłożone kamieniem naturalnym w postaci płyt lub płytek. Mozaiki kamienne w ogrodzie.

Zobacz produkty

Obudowy kominka
z kamienia

Kamień naturalny, to niezwykle często stosowany materiał do wykańczania kominków we wielu stylach.

Zobacz produkty

Parapety wewnętrzne oraz zewnętrzne

Parapety wewnętrzne z granitu, marmuru, trawertynu, bądź onyksu. Piękne, trwałe, funkcjonalne, niezniszczalne…

Zobacz produkty

Blaty kuchenne
i łazienkowe

Blaty kuchenne i łazienkowe z kamienia naturalnego to najlepszy wybór dla osób ceniących wygodę i estetykę.

Zobacz produkty

Surowce

Materiały budowlane – są to przykładowe surowce, w celu zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy do siedziby firmy.

Zobacz produkty

Firma budowlana

Bez względu na to, czy prowadzą Państwo firmę, zajmująca się realizacją zleceń z użyciem kamienia, czy chcą po prostu wykorzystać wyjątkowe materiały w procesie budowy lub wykończenia własnego domu, w naszej firmie prezentujemy wysokiej klasy asortyment w najlepszych cenach. Dostarczamy starannie wyselekcjonowane surowce, które znakomicie sprawdzają się w wielu projektach, zapewniając doskonałą estetykę, wygodę oraz trwałość.

Szeroka oferta obejmuje m.in.: granit, marmur, trawertyn, spiek kwarcowy, kwarc oraz konglomerat. Bez problemu można dobrać materiał do warunków, w których będzie użytkowany. Chętnie doradzamy naszym klientom, prezentując wszystkie właściwości danego surowca. Wyróżniamy się indywidualnym podejściem, tak rzadko praktykowanym przez inne firmy budowlane to teren, na którym tysiące zadowolonych klientów mogą potwierdzić nasze kompetencje.

 

Materiały budowlane – wszechstronne zastosowanie

W domach, biurach, instytucjach i przestrzeni publicznej – w każdym z tych miejsc można z powodzeniem wykorzystać oferowane przez nas materiały budowlane. Dysponujemy granitem – naturalnym, bardzo trwałym kamieniem, który świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu domu. Można wykonać z niego kuchenny blat, zewnętrzne parapety lub schody. Surowiec bardzo łatwo utrzymuje się w czystości i bez wysiłku dba o jego doskonały wygląd. Z kolei znakomitym materiałem np. na okładzinę kominka będzie spiek kwarcowy, trawertyn  lub marmur. Każdy z tych materiałów wyróżnia wyjątkowa estetyką, która doda wnętrzu oryginalnego charakteru.

Wiele z naszych surowców bardzo dobrze sprawdza się w przypadku układania posadzek. Dysponujemy kamiennymi płytami, które można docinać z  dużą precyzją do dowolnych rozmiarów. Oferta obejmuje również wytrzymałe i dekoracyjne materiały budowlane, przeznaczone do wykończenia elewacji. Tak szeroki wybór ułatwia idealne dopasowanie surowca do realizowanego projektu.

Bogata oferta to nie jedyny atut naszej firmy kamieniarskiej. Dysponujemy także bardzo dobrym zapleczem technicznym, w tym polerkami, frezarkami, piaskarkami i profesjonalną liną do cięcia bloków kamiennych. Zapewniamy kompleksową obróbkę wybranego surowca. Zajmujemy się również transportem produktów we wskazane miejsce. Jeśli potrzebne są Państwu najwyższej jakości materiały budowlane, na którego obrzeżach znajduje się siedziba naszej firmy. Chętnie zaprezentujemy kompletny asortyment, doradzimy w wyborze odpowiedniego surowca i odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu.