660 723 076 biuro@ekostone.com.pl

Avant Quartz – nowoczesny konglomerat kwarcowy

Produkty Avant Quartz to nowoczesny materiał stworzony z naturalnych surowców. Idealnie wpisuje się we współczesny trend odchodzenia od sztuczności na rzecz natury. Trwały i praktyczny materiał wykonany z konglomeratu kwarcowego nadaje wnętrzu elegancji oraz poczucia luksusu. Użyte surowce – piasek kwarcowy (ok. 94%) oraz spoiwo z żywicy poliestrowej i pigmentów (ok. 6%) – w połączeniu z zaawansowaną technologią produkcji pozwalają uzyskać twardy, odporny na uszkodzenia konglomerat o bardzo szerokim zastosowaniu. Dzięki zastosowaniu pigmentów klienci mają do wyboru produkty o zróżnicowanej kolorystyce i niepowtarzalnych wzorach, od kremowego, jednolitego Dijon, po czarny, z wyraźnymi czerwonymi żyłami Calacatta Marseille. To wszystko sprawia, że Avant Quartz zdobywa bardzo dobre opinie wśród użytkowników i ekspertów. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie korzystna, zwłaszcza w stosunku do jakości, cena.

Zastosowanie Avant Quartz

Konglomerat kwarcowy Avant Quartz to materiał o bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Doskonale nadaje się do produkcji blatów kuchennych oraz łazienkowych, zarówno ze względu na estetyczny design, jak i dużą odporność na zarysowania czy niską nasiąkliwość. Co więcej, zawarte w konglomeracie jony srebra minimalizują ryzyko mnożenia się bakterii. Z tego względu produkty Avant Quartz doskonale sprawdzą się tez do produkcji blatów laboratoryjnych oraz armatury sanitarnej, takiej jak zlewy, umywalki czy ubikacje. Przeglądając opinie użytkowników, znajdziemy też wiele innych zastosowań dla tego materiału. Okazuje się, że bardzo dużą popularnością cieszą się wykonane z niego płytki czy panele do wykończenia podłóg, stopni schodów i ścian. Za takim użyciem na pewno przemawia duża wytrzymałość tego konglomeratu, który nie ulega łatwo ścieraniu, ani powstawaniu rys lub pęknięć. Przystępna cena Avant Quartz zachęca także do zastosowania typowo dekoracyjnego, np. do stworzenia obudowy kominka.

Avant Quartz – zróżnicowana kolorystyka i wzory

Sposób produkcji konglomeratów Avant Quartz sprawia, że mogą one zyskać niemal dowolną kolorystykę i wzornictwo. Klienci zyskują w ten sposób ogromny wybór i możliwość dopasowania produktów z tego materiału do dowolnej aranżacji wnętrza. Wśród najpopularniejszych wzorów znajduje się wspomniany Dijon, opatrzony numerem katalogowym 1000. Pojawiają się jednak także opinie, że jego jednolita powierzchnia jest zbyt monotonna. Tak wymagającym klientom możemy polecić Avant Quartz 7200 Aquitaine Blanca w kolorze jasnoszarym z ciemniejszymi, cienkimi żyłkami albo kremowe 7400 Calacatta Dauphine i 7500 Calacatta Arras, oba ze znacznie bardziej wyrazistymi, szerokimi żyłami. W nowoczesnych wnętrzach bardzo elegancko prezentuje się też czarny konglomerat ze srebrnymi żyłami w modelu Avant Quartz 7600 Calacatta Le Noir lub czerwonymi w 7700 Calacatta Marseille. Cena materiału może się mniej lub bardziej znacząco różnić w zależności od wybranego wzoru, zachowując jednak odpowiedni stosunek do jakości.

Chcesz złożyć zamówienie lub
potrzebujesz porady specjalisty?